Kanga Exchange

Kanga, založena v roce 2018, se za své krátké působení inovovala z čistě směnárny na platformu využívající nejnovější finanční technologie (FinTech) a služby. Vyznačuje se také tím, že kromě směňování kryptoměn online, to umožňuje provádět i na kamenných pobočkách.

Hlavní cíl Kangy

Hlavním cílem Kangy je podpořit adopci kryptoměn do každodenního života. Proto je také obchodování s kryptoměnami u Kangy tak snadné. Uživatelé potřebují jen funkční emailovou adresu a aplikaci Kanga wallet. Pro úspěšné proběhnutí transakce je třeba pouze pomocí aplikace vygenerovat kód, celý proces tak nezabere více než pár minut.

Ověření identity pomocí KYC

Kanga navíc vyžaduje ověření identity pomocí KYC jenom pokud:

 • si chcete koupit stablecoiny oPLN, oUSD, nebo oEUR pomocí Kanga Cash
 • chcete vložit nebo vybrat fiat měnu bankovním převodem
 • chcete obchodovat s tokeny na trzích, které to vyžadují

Zaregistrovat se můžete na stránkách kanga.exchange:

 • klikněte na „register“ (registrovat)
 • zadejte svou emailovou adresu a zaškrtněte souhlas se zásadami ochrany osobních údajů a podmínkami používání
 • pak jen potvrďte svou emailovou adresu a nastavte si heslo

Sídlo firmy je v Polsku, její pobočky se však nacházejí také v České republice, a dokonce ve Spojených Arabských Emirátech.

Kanga Kantor

Kanga Kantor je označení pro síť poboček, kde zákazníci mohou směňovat kryptoměny za fiat měnu osobně. Kryptoměny, které je zde možné směňovat jsou například Bitcoin, Ethereum, USDC, USDT, ale také tokeny masivních projektů jako je Metahero nebo Everdome.

Kanga také umožňuje obchodovat se stablecoiny, které jsou vázány 1:1 k polské měně Złoty.

 • oPLN
 • oEUR
 • oUSD
 • oGBP
 • oAED

Kanga zákazníkům umožňuje se na pobočkách domluvit na výši poplatku za provedení transakce.

Kanga Token (KNG)

KNG je utility token, který uživatelé Kanga směnárny využívají pro provádění transakcí. Podobně jako Bitcoin, KNG má limitované množství 21 milionů, které se postupně uvolňují.

Uživatelé, kteří vlastní KNG tokeny mají možnost je stakovat v rámci proof-of-stake systému. Znamená to, že mohou své tokeny zamrazit a denně tak získávat finanční odměny. Jestliže navíc využijí systém automatického přelévání, získají tak 10% bonus a nižší poplatky při obchodování.

Kanga na konci roku 2022 zahájila IEO (initial exchange offering) proces pro svůj token KNG. Na rozdíl od jiných platforem, však Kanga plánuje provést buyback vlastních tokenů v hodnotě asi 1 milionu dolarů. Buyback zkráceně znamená, že firma skoupí část svých akcií, aby zvýšila hodnotu těch stávajících na trhu. Kanga se navíc chystá aspoň polovinu těchto tokenů použít jako odměnu pro uživatelé, kteří tokeny stakují.

Další část tokenů bude spálena, opět s cílem zvýšit poptávku, a tím i hodnotu KNG.

Mobilní pobočky severní Morava

ORLOVÁ,
Lidická 20 okolí 30 km

OSTRAVA-PORUBA,
Hlavní třída a okolí 30 km

NOVÝ JIČÍN,
Sokolovská ulice a okolí 30 km

FRÝDEK-MÍSTEK,
Zámecké náměstí a okolí 30 km

OLOMOUC,
Dolní náměstí a okolí 10 km

Stačí jen zavolat, přijedeme za vámi PO - SO od 9-18 hod. nebo dle domluvy

  604 978 936

Na mapě v kontaktech si můžete zobrazit i naše mobilní pobočky.

Důležité upozornění

Jedním z nejbezpečnějších způsobů pro uchování a správu kryptoměn je jejich přesunutí do hardwarové peněženky. Tento typ peněženky nabízí vynikající ochranu proti zcizení kryptoměn, protože je většinou odpojen od internetu. Máte tak jistotu, že vaše kryptoměny jsou v bezpečí a nikdo se k nim nemůže dostat.

Hardwarová peněženka vám také poskytuje plnou kontrolu nad vašimi privátními klíči, které jsou klíčové pro ochranu vašich prostředků. Kdykoliv budete chtít provést nějakou transakci, můžete jednoduše připojit svou hardwarovou peněženku k počítači a ovládat své kryptoměny.

S vaší hardwarovou peněženkou můžete přijímat a odesílat kryptoměny, sledovat zůstatek a provádět další operace. Proto vám velmi doporučujeme, abyste přemístili své Bitcoiny nebo Ethereum do hardwarové peněženky, abyste zajistili jejich bezpečnost a ochranu.